WYKŁADY SAVOIR-VIVRE

green line

Savoir-vivre? etykieta w biznesie? czy dress-code? to dla jednych zupełny anachronizm, a dla innych klucz do sukcesu – do której grupy należą Państwo? Przekonajcie się sami!

WPADKI ARBITRA ELEGANCJI

czyli o gafach, które popełniał James Bond

To utrzymany w anegdotycznej i pełnej humoru atmosferze wykład o faux pas najsłynniejszego szpiega świata. Nie lada gratka dla wszystkich, którzy Bonda kochają i… nienawidzą. Dla pierwszych będzie to okazja do tego, by dowiedzieć się jeszcze czegoś o swoim ulubionym bohaterze filmowym, dla drugich – by usprawiedliwić swoją niechęć do niego. Dla wszystkich będzie to kolejny powód, aby przypomnieć sobie zasady bon tonu na przyjęciu, w restauracji, hotelu, pracy, czy podczas kompletowania własnej szafy. Wykładowi towarzyszy prezentacja multimedialna. Omawiane gafy agenta 007 zobrazuje kilkadziesiąt różnych fragmentów filmowych, ujętych w gawędziarską opowieść.

realizacja

WOKÓŁ STOŁU

Ten wykład może być wykwintną przystawką do bankietu lub firmowej konferencji. Jeśli poprzedzi obiad i kolację, będzie stanowić teorię, od której od razu przejdziecie Państwo do praktyki. „Tajemnice stołu” to opowieść o rodzajach sztućców, szkła i zastawy stołowej. W jego czasie zostaną omówione najważniejsze zasady, o których należy pamiętać zawsze, czy to będąc gościem urodzin przyjaciela, czy prezydenckiego bankietu. Dowiecie się Państwo o tym, jak poradzić sobie z najtrudniejszymi potrawami, na przykład z… pieczywem. Usłyszycie o zazwyczaj popełnianych błędach, między innymi podczas picia wina i wody. Poznacie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, chociażby o to, gdzie położyć torebkę w restauracji lub którą rybę można jeść zwykłym nożem i widelcem. Na końcu będziecie mieli okazję, by również rozwiązać frapujące was kwestie.

 

realizacja

SAVOIR-VIVRE

Kto się wita pierwszy i komu nie powinniśmy podawać ręki jako pierwsi? Czy na przyjęciu można jeść kanapki? Kiedy przejść na ty? Jak trzymać kieliszek do wina? Gdzie położyć torebkę podczas romantycznej randki w restauracji? Co to jest butonierka i jak ją obsługiwać? Czy w mailu “witać”? Jeśli dłużej nie chcesz się zastanawiać nad podobnymi pytaniami, ten kurs jest dla Ciebie!

 

realizacja

ETYKIETA W BIZNESIE

Świat biznesu zna mnóstwo historii o utraconej szansie awansu czy zerwanych pertraktacjach wskutek popełnienia fatalnej gafy. Podczas tego kursu dowiesz się wszystkiego na temat podlegających hierarchii stosunków w życiu zawodowym: jak zachować się w miejscu pracy oraz podczas firmowego bankietu. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł się skupić już jedynie na osiąganiu celów… Dla kogo? Bezwzględnie dla wszystkich.

realizacja

DRESS CODE DLA MĘŻCZYZN

Ubranie to głupia rzecz, ale jeszcze głupsza to źle ubrany mężczyzna. Po tym kursie już nigdy nie będziesz się zastanawiać, co ubrać na jaką okazję. Będziesz to po prostu wiedzieć. Szkolenie bez zbędnych informacji, które przygniatają nawet najlepszych fachowców. Krótko i na temat o Twojej przygodzie z garniturem.

 

realizacja

SZTUKA WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

To szkolenie dla osób, którzy na co dzień przemawiają przed większą lub mniejszą publicznością. Jeśli jesteś szefem, menedżerem, sprzedawcą lub politykiem musisz wiedzieć, jak przemawiać, aby się dogadać. W programie m.in. o tym, jak dobrać słowa do słuchacza, jak je z sobą posklejać, czym je podeprzeć oraz ile znaczą, gdy wypowiada je dobrze ubrany mówca…

 

realizacja

WOJCIECH S.WOCŁAW

Popularyzator wiedzy z savoir-vivre’u i etykiety w biznesie. Stały felietonista portalu RMF 24, częsty gość RMF FM, RMF Classic czy Radia Kraków. Dla tej drugiej stacji przygotował między innymi cykl opowieści o tym, jak wyglądałoby przyjęcie z okazji 50. urodzin Jamesa Bonda. Cytowany przez portale Onet.pl i natemat.pl. Prowadzi rubrykę „Savoir-vivre” w BE Magazyn. Ekspert portalu Sympatia.pl oraz programu „Biznes Klasa” w TV Silesia na Śląsku. Do tej pory poprowadził setki komercyjnych i kulturalnych imprez w Polsce, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Jako jedyny konferansjer z Polski występował w Sydney Opera House.
Wojciech S. Wocław – popularyzator wiedzy z savoir-vivre’u i etykiety w biznesie. Stały felietonista portalu RMF 24, częsty gość RMF FM, RMF Classic czy Radia Kraków. Dla tej drugiej stacji przygotował między innymi cykl opowieści o tym, jak wyglądałoby przyjęcie z okazji 50. urodzin Jamesa Bonda. Cytowany przez portale Onet.pl i natemat.pl. Prowadzi rubrykę „Savoir-vivre” w BE Magazyn. Ekspert portalu Sympatia.pl oraz programu „Biznes Klasa” w TV Silesia na Śląsku. Do tej pory poprowadził setki komercyjnych i kulturalnych imprez w Polsce, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Jako jedyny konferansjer z Polski występował w Sydney Opera House.

 

realizacja